вівторок, 24 жовтня 2017 р.

Птах року 2017 в Україні Канюк звичайний

Каню́к звича́йний (Buteo buteo)  — вид хижих птахів роду канюк. В Україні найбільш численний хижий птах; у різних регіонах осілий, кочовий або перелітний.

Канюк звичайний — птах середніх розмірів, довжина тіла якого становить 51-57 смрозмах крил 110–130 см. Самки, як правило, більші за самців. Забарвлення сильно варіює, від палевого до темно-бурого; птаха легко сплутати з близьким до нього зимняком (Buteo lagopus) або більш дальнім родичем звичайним осоїдом (Pernis apivorus). Як правило, молоді особини забарвлені більш строкато. Голос у канюків звичайних груснявий, нагадує тявкання.
Поширені практично у всій Європі, в Азії мешкає в лісистій місцевості, з півночі обмеженою полярним колом, з півдня безлісистими пустелями Середньої і Центральної Азії та Ірану. Зазвичай веде осілий спосіб життя, і лише птахи одного підвиду — Buteo buteo vulpinus, є перелітним, на зиму мігрують на південь Азії або доАфрики.
В Україні поширені два підвиди — Buteo buteo buteo (осілий або кочовий, гніздиться перважно на півночі та заході країни) та Buteo buteo vulpinus (перелітний, гніздиться переважно на півдні та сході).
Живе в тугайових лісах, горбистих ділянках хвойних лісів та листяних лісів недалеко від відкритих просторів.
Полює на відкритих просторах, поволі ширяючи в повітрі або найчастіше із засідки на піднесенні. Живиться дрібними ссавцями: ховрахами, дрібними гризунами, щурамикролями і дрібними птахами. Може поїдати і падаль.
У разі міграції до місць гніздування прилітають в середині квітня — середині травня, залежно від клімату. Осіння міграція (якщо така є) починається в середині серпня і триває до початку вересня, в північних районах середині-кінці вересня. При перельоті зазвичай збиваються у великі зграї.
Протягом останніх двох десятиліть в Україні канюк став звичайним зимуючим птахом північних, центральних, західних та південних областей. На території країни зимує 30-70 тис. канюків.

  • Гніздяться в лісі, на гілках листяних (березатополяосика) або хвойних (соснаялинаялиця) дерев на висоті 4-15 м над землею. Гніздо будують з сухих гілочок, далі обплітаючи їх старою травою. Також можуть використовувати і зелені гілочки, особливо коли вилуплюються пташенята. Відкладають 3-4, рідше 5 яєцьприблизно 56 × 45 мм з шкаралупою брудно-білого кольору, покритою бурими або рудими плямами. Відкладання яєць відбувається в квітні-травніІнкубаційний період пташиних яєць звичайного канюка триває 33-36 днів. Обидва батьки беруть участь в насиджуванні. Пташенята з'являються в кінці травня, або в червні, на початку покриті бурим пухом. Як самець, так і самка годують пташенят, поки ті не в змозі літати. Пташенята здатні злетіти через 43-50 днів після народження. Якщо з якої-небудь причини гніздування було неуспішним, самка здатна відкласти другу кладку за сезон.
Канюків цього виду інколи використовують так само, як і соколів: удомашнюють та дресерують для полювання на куріпок та молодих кроликів для людей. Таких людей, які дресерують на це соколів і канюків називають соколярами.
Живе канюк звичайний у природних умовах до 26 років, у неволі до 30 років.

Відділ освіти
Тростянецької сільської ради
Тростянецької об’єднаної територіальної громади
Н А К А З
13 листопада 2017 року с. Тростянець №01-06/176
Про підсумки еколого-натуралістичного
конкурсу «Птах року – 2017»

Відповідно до листа КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого- натуралістичної творчості учнівської молоді», з метою вивчення біологічних особливостей певного виду птахів даного виду, формування в учнів переконань, моральних принципів та активної життєвої позиції в області охорони птахів у закладах освіти Тростянецької ОТГ було проведено акцію-конкурс «Канюк звичайний — птах 2017 року». У ній були представлені роботи з кожного освітнього закладу. Найактивнішими учасниками стали учні Стільського НВК та Тростянецького НВК (вчитель Триндяк Б. М. ). Загалом у конкурсі взяли участь 32 роботи. За рішенням журі

Н А К А З У Ю:
  1. Визнати переможцями та нагородити грамотами відділу освіти учнів закладів загальної середньої освіти у таких номінаціях:


«Малюнок»
І місце
Береза Марія – учениця 6 класу Демнянського НВК
ІІ місце
Особа Аліна – учениця 7 класу Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Куліш Анастасія – учениця 6 класу Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Пясецька Маряна – учениця 5 класу Стільського НВК
Пясецька Марічка – учениця 5 класу Стільського НВК
Стойко Богдан – учень 7 класу Бродківської ЗОШ І-ІІ ступенів
ІІІ місце
Дзиндра Олег– учень 7 класу Стільського НВК
Яж Богдан – учень 7 класу Стільського НВК


«Казка»
І місце
Місюрак Анастасія – учениця 5 класу Тростянецького НВК
ІІ місце
Доскочинська Надія – учениця 5 класу Тростянецького НВК


«Вірш»
І місце
Грицай Ірина – учениця 7 класу Тростянецького НВК
ІІ місце
Макарик Лілія – учениця 8 клас Стільського НВК
ІІІ місце
Лисицина Юліанна – учениця 8 класу Стільського НВК


«Реферат»
І місце
Гринишин Тетяна – учениця 6 класу Стільського НВК
ІІ місце
Хахула Аліна – учениця 10 класу Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
ІІІ місце
Грицай Ірина – учениця 7 класу Тростянецького НВК


«Стінгазета»
І місце
Лозинська Олена – учениця 8 класу Стільського НВК
ІІ місце
Гринишин Тетяна – учениця 6 класу Стільського НВК
Грицай Ірина – учениця 7 класу Тростянецького НВК
ІІІ місце
Мисик Лілія – учениця 7 класу Тростянецького НВК
  1. Спеціалістові І категорії Фарат Л. М. найкращі роботи скерувати для участі у ІІ (обласному) етапі конкурсу до 15 листопада 2017 року.
  2. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.




Начальник відділу освіти В. І. Лехович











пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

                                                      Кров має бути «кисла»
Та навіть після свого неймовірного одужання чоловік не взявся за розробку методики лікування для інших. І взагалі, зізнається, на довгі вісім років узагалі забув про те, що з ним було. Аж це сусідові поставили страшний діагноз – рак легень IV стадії.
– Коли я побачив, як дід Семен іде повз мою хату – сто метрів ледь за півгодини долає, то підкликав до себе. Кажу, візьміть трихопол, я ним вилікувався. І дав дідові десь тридцять таблеток, що в мене лишилися. То було десь у вересні. Потім я закрутився-забігався й забув до сусіда зайти попитати, як він. Знав, що лікарі йому давали не більше двох місяців життя. Аж це взимку в дружини питаю, чи не хоронили діда Семена. А вона: «Ти що! Живий-здоровий, оце проходила мимо його хати – сам на морозі дрова рубає». Я втішився. Після цього сусід прожив ще 3,5 року.
Зовсім скоро ще один чоловік звернувся до Климчука по допомогу. Мав рак кишківника, вже переніс кілька операцій і була виведена назовні трубка… Теж смертник. Але почав лікуватися за методикою корецького цілителя – і ще чотири роки прожив.
– Я тоді став глибше цікавитися, чого ж боїться грибок. Кислого середовища. Значить, потрібно «закислювати» організм, – розповідає Микола Дмитрович. – В їжі має бути максимум кислих продуктів – різне квашення, лимони, борщі. Слід щодня їсти і часник, який є відмінним імуномодулятором (сприяє зміцненню організму), пити свячену воду, бо вона ніколи не піддається впливу плісняви. А головне – ні краплі солодкого. Бо це ж пожива для грибка. Якщо дотримуватися такої дієти, кров стане кисла, грибок її наїсться і здохне. Але важливо: під час лікування в їжі – ніяких «розгойдувань». Бо якщо ви два дні їсте кисле, потім пропускаєте цукерочку чи ложку меду – все зводиться нанівець. Бо грибок почне звикати до кислого, і його вже не вб’єш.

                                                                                        Їжа.

 В раціоні має бути м’ясо, борщ щавлевий, капусняк, розсольник, борщ із червоного буряка з оцтом, квасоля. Кожні 20-30 хвилин з’їдати шматок розміром з чайну ложку лимона (без шкірки), квашені огірок, помідор чи яблуко, ложку квашеної капусти чи робити ковток розсолу із цих продуктів – для профілактики радить це і здоровим людям. У щоденному меню має бути головка часнику, сире сало, нерафінована олія, сирі яйця і свячена вода. Півроку не їсти солодкого, зокрема й меду, смаженого і копченого, сирих фруктів, ягід та овочів, макаронів і варених ковбас, не пити молока, соків, компотів, киселів та алкоголю. Виключити з меню сиру цибулю.
Молекула гідроген пероксиду здатна розпадатися двома шляхами:

Н2О2 → 2Н2О + O: (окиcнювальний розпад)
Н2О2 → 2OH· (вільнорадикальний розпад)
У медицині розчин перекису водню (зазвичай 3%) застосовують як антисептичний засіб. При контакті із пошкодженою шкірою чи слизовими оболонками перекис водню під впливом каталази розщеплюється з активним виділенням кисню, що сприяє згортанню крові та створює несприятливі умови для розвитку мікроорганізмів.